جغرافیای آلمان

جغرافیای آلمان

کشور آلمان واقع در اروپای مرکزی است که از شمال، دریای شمال و دریای بالتیک و همسایگی کشور دانمارک، از غرب کشورهای هلند، بلژیک و فرانسه، از شرق با کشورهای لهستان و جمهوری چک و جنوب با کشور اتریش و سوییس مرز مشترک دارد که مساحتی حدود 35712000 کیلوکترمربع را دربر گرفته است.

شمال کشور با زمین مسطح، از آن جریان آب رودخانه شمال ( الب Elbe،  امز Ems، وزر Weser، Oder ادر) عبور می کند. تالاب ها و مرداب ها در نزدیکی مرز هلند و در امتداد ساحل Frisian  یافت می شود. ناحیه Mecklenburg  در شمال شرقی که از دریاچه های یخ زده بسیاری تشکیل شده است، قدمت آن حتی به آخرین دوره یخبندان بر می گردد.

با حرکت به سمت جنوب، شاهد حومه های تپه ای و کوهستانی در مرکز آلمان هستید. که برخی از آنها با فعالیت های آتشفشانی شکل گرفته است. Rhine از میان قسمت غربی این بخش عبور می کند. این زمینهای مرتفع به سمت شرق و شمال ادامه دارند تا جایی که رودخانه Saale با کوههای Ore در مرز Czech Republic (چک) تلاقی می کنند. مناطق مرتفع آلمان شامل  Eifel، Hunsrück و Palatine Forest در غرب Rhine، تپه های Taunus در شمال Frankfurt ، کوه آتشفشانی Vogelsberg ، Rhön و جنگل Thüringer است. جنوب برلین و بخش شرقی – مرکزی کشور بیشتر شبیه به مناطق پست شمال با خاک ماسه ای و تالاب های رودخانه ای، مانند منطقه Spreewald است .

سرزمین های جنوبی آلمان تعریف شده با شکل های مختلف خطی تپه ها و کوه ها مانند دو ناحیه همجوار Swabian  و  Franconian Alb (تقریبا از منشا رود Danube در جنوب غربی Baden –Württemberg، جنوب Stuttgart، در گذر از Swabia به Central Franconia و دره رودخانه Main) و جنگل Bavarian در امتداد مرز بین بایرن (Bavaria) و چک (Czech Republic). Alps در مرز جنوبی بلندتربن کوه ها هستند، در مقایسه با سوئیس و اتریش ، Alpine terrain در آلمان (در جنوب شرقی Swabia و بالای Bavaria کم است. جنگل سیاه (Black Forest)، در مرز جنوب غربی با فرانسه، راین را از سرچشمه رودخانه دانوب در دامنه های شرقی جدا می کند.

آب و هوای آلمان

به طور کلی کشور آلمان دارای آب و هوای معتدل است و از نظر نواحی جغرافیایی شامل : سرزمین های پست، رشته  کوه ها و دامنه های کم ارتفاع میانه جنوب غربی، دامنه های کوه آلپ میباشد.

میانگین دمای هوا در فصل بهار

مارس : در پایین ترین دما 33 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 47 درجه فارنهایت

آوریل : در پایین ترین دما 39 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 58 درجه فارنهایت

می : در پایین ترین دما 47 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 67 درجه فارنهایت

در تابستان میتوانید از روزهای آفتابی و طولانی  با درجه حرارت  65 تا 75 درجه فارنهایت لذت ببرید و گاهی به 100 درجه فارنهایت هم میرسد و باید منزل و یا شرکت خود مجهز به یک تهویه مناسب باشد. اما در ماه های تابستان نیز شاهد بارش باران هم خواهید بود.

جنوب آلمان معمولا آب و هوایی گرم تر و جنوب غربی آلمان دارای آب و هوایی مدیترانه ای دارد که محل رشد میوه هایی مانند انجیر، لیمو و کیوی است.

میانگین دمای هوا در فصل تابستان

ژوئن : در پایین ترین دما 51 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 72 درجه فارنهایت

جولای : در پایین ترین دما 54 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 76 درجه فارنهایت

اوت : در پایین ترین دما 55 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 76 درجه فارنهایت

در ماه های سپتامبر و اکتبر، آب و هوایی مطبوع با درختانی از برگ های رنگارنگ روبه رو خواهید شد.

میانگین دمای هوا در فصل پاییز

سپتامبر : در پایین ترین دما 49 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 67 درجه فارنهایت

اکتبر : در پایین ترین دما 40 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 58 درجه فارنهایت

اوت : در پایین ترین دما 34 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 47 درجه فارنهایت

دما در زمستان معمولا کمتر از صفر درجه است و ورزش های زمستانی در این فصل رونق فراوانی دارند مخصوصا در مناطقی مانند آلپ باواریا.

میانگین دمای هوا در فصل زمستان

دسامبر : در پایین ترین دما 27 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 41 درجه فارنهایت

اکتبر : در پایین ترین دما 23 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 40 درجه فارنهایت

اوت : در پایین ترین دما 25 درجه فارنهایت  – در بالاترین دما 41 درجه فارنهایت

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com