تحصیلات در آلمان

تحصیلات در آلمان برای همه کودکان اجباری است. تحصیل اجباری آلمان در پاییز هنگامی که کودک به سن 6 سالگی رسیده است، شروع می شود و حداقل تا سن 9 الی 10 سالگی اجباری است.

حضور در مدرسه برای کودکان و نوجوانانی که دارای معلولیت هستند، با استفاده از نیازهای آموزشی خاص اجباری است.

آموزش عمومی آلمان باعث می شود که کودکان واجد شرایط برای تحصیل در سطح دانشگاهی بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی خانواده ها بتوانند تحصیل کنند.

سیستم آموزشی آلمان به طور کلی با کشور های دیگر متفاوت است، اما دانش آموزانی با عملکرد علمی بالا پرورش می دهد. اکثریت قاطع دانش آموزان آلمانی در مدارس دولتی حضور دارند. کل نظام آموزشی آلمان از جمله دانشگاه ها، برای مهاجرین نیز در دسترس است. تحصیلات در آلمان به این گونه است که از کلاس 1 تا 4، کودکان در مدرسه ابتدایی ( Grundschule ) تحصیل می کنند، جایی که کوضوعات آموزشی برای همه یکسان است. پس از کلاس چهارم، دانش آموزان با توجه به توانایی های علمی و آرزوهای خانواده هایشان، می توانند در یکی از سه نوع مختلف مدارس، Realschle، Hauptschule یا  Gymnasium شرکت می کنند.

تحصیلات در آلمان علاوه برای یادگیری دروس مدرسه شامل سفر های علمی، گشت و گذار، گروه های مدرسه، کنسرت های مدرسه و درس های شنا نیز است. همه کودکان باید در این برنامه های مربوط به مدرسه شرکت کنند. این فعالیت ها گروهی هستند و میتواند انگیزه کودک را برای یادگیری و لذت بردن از مدرسه و همچنین بهبود مهارت های اجتماعی و زبانی افزایش دهد.

تحصیلات در آلمان

دبیرستان Realschule

این مدرسه برای آن دسته از دانش آموزانی است که هدف آنها تحصیل در رشته های پزشکی، مالی و اقتصادی در دانشگاه است. دروسی که در این مدارس تدریس می شود بر پایه ریاضیات، زیست شناسی و زبان آلمانی است.

دبیرستان  Hauptschule

این مدرسه برای آن دسته از دانش آموزانی است که هدف آنها یادگیری مشاغل فنی و حرفه ای است. اگر دانش آموزان از این مدرسه با نمرات بالا فارغ التحصیل شوند می توانند در آینده وارد رشته های مهندسی شوند.

دبیرستان Gymnasium

این مدرسه برای آن دسته از دانش آموزانی است که هدفشان آماده شدن برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور است.

دانش آموزان در آلمان باید 13 سال در مدرسه تحصیل کنند. در پایان آنها در یک امتحان جامع شرکت می کنند و در صورت قبولی و کسب نمره می توانند رشته دانشگاهی خود را انتخاب کنند.

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com