گردشگری و توریسم آلمان

گردشگری و توریسم آلمان

آلمان نهمین کشور پر بازدید جهان است که به طور مثال در سال 2012 تعداد 407.26 میلیون بازدیدکننده به این کشور سفر کرده اند.

اکثر گردشگران خارجی اغلب از شهرهای هلند، سوئیس، امریکا، انگلیس، اتریش، فرانسه، ایتالیا، دانمارک، بلژیک و چین هستند.

همچنین بیش از 30 درصد آلمانی ها، تعطیلات را در کشور خود میگذرانند.

براساس گزارش های توریسم و گردشگری جهان، کشور آلمان از بین 136 کشور جهان، رتبه ی سوم را به عنوان امن ترین مقصد برای سفر اعلام شده است.

به طور میانگین کشور آلمان از طریق گردشگران داخلی و بین المللی بیش از 43.2 بیلیون یورو درآمد کسب میکند که این مبلغ 4.5 درصد از تولید ناخالصی های کشور را تامین کرده است. علاوه بر این از 2 میلیون شغل، یعنی 4.8 درصد کل اشتغال کشور حمایت میکند.

نمایشگاه ITB برلین، بزرگترین نمایشگاه گردشگری در جهان است. در این نمایشگاه شرکت های بزرگ گردشگری، هتل ها، شرکت های گردشگری و توریستی، اپراتورهای تور، ارائه دهندگان سرویس، هواپیمایی ها و شرکت های اجاره ماشین در این نمایشگاه حضور دارند. ITB سالانه در مارس و در شهر برلین برگزار میشود.

طبق نظرسنجی های انجام شده، گردشگران سه دلیل برای سفر به آلمان دارند : فرهنگ و تمدن آلمان، مکانهای دیدنی و شهرهای آلمان.

تاریخچه گردشگری آلمان

شروع تاریخ گردشگری آلمان از اواخر قرن هیجدهم میباشد که اغلب برای تحصیل و یا دیدن شهرها و چشم اندازهای آلمان به این شکور سفر میکردند. در ابتدا شهرهایی مانند درسدن، مونیخ، وایمار و برلین توقفگاه های تورهای بزرگ اروپایی بود.

چشمه های معدنی و ساحل دریای شمال و دریای بالتیک در قرن نوزدهم و بیستم توسعه یافتند و مسیرهایی برای رسیدن قطارها به این سواحل احداث شد. در سال 1900 در نزدیکی مناظر طبیعی ( در امتداد راین و ساکسون سوئیس) ، هتل ها، سال های آب گرم و مراکز تفریحی ساخته شد. بعد از پایان جنگ جهانی دوم، گردشگری در کشور آلمان بسیار رونق یافت. این کشور شامل 14 پارک ملی از جمله Jasmund National Park، Vorpommern Lagoon Area، Müritz، Wadden Sea، Harz، Hainich، ساکسون سوئیس، جنگل باواریا و …میباشد. همچنین دارای 14 مکان زیست محیطی و 98 پارک طبیعی است.

نظرسنجی صورت گرفته در شورای ملی گردشگری و توریسم آلمان GNTB نظرات مردم را در رابطه با کشور آلمان این گونه اعلام کرده است:

فرهنگ 75 درصد، مکان های ییلاقی 59 درصد، شهرها 59 درصد، تمیزی و نظافت شهر 47 درصد، امنیت 41 درصد، مدرنیته 36 درصد، هتل ها 35 درصد، آشپزی 34 درصد، دسترسی 30 درصد، مهمان نوازی 27 درصد، مراکز خرید 21 درصد، شب زنده داری هیجان انگیز 17 درصد، قیمت 10 درصد.

برترین شهرهای توریستی آلمان :

برلین

مونیخ

هامبورگ

فرانکفورت

ماین

کلن

دوسلدورف

درسدن

اشتوتگارت

نورنبرگ

لایپزیگ

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com