زبان آلمانی

Deutsch

German language ،German Deutsch ، زبان رسمی آلمان و اتریش و یکی از سه زبان رسمی سوئیس است. آلمانی همراه با انگلیسی،Frisian  و هلندی  (  Netherlandic، Flemish ) متعلق به گروه  West Germanic از خانواده زبان Indo-European (خانواده ای از زبان ها که در اکثر اروپا و مناطق مسکونی اروپایی و در بسیاری از جنوب غربی و جنوب آسیا صحبت می شود) است.

تاریخ ثبت شده زبانهای Germanic  با اولین تماس سخنرانان آلمانی با رومیان در قرن اول میلادی آغاز می شود. در آن زمان و برای چندین قرن بعد، تنها یک زبان “Germanic” وجود داشت که تنها مقدار کمی تفاوت با لهجه های جزئی داشت. فقط پس از قرن ششم میلادی می توان از یک زبان آلمانی (High German) صحبت کرد.

زبان آلمانی با 4 مورد برای اسم ها، ضمایم و صفت ها (nominativ, akkusativ, genitiv, dativ)، سه جنس (مردانه، زنانه، خنثی) و افعال ( schwache und starke ) است. به طور کلی، بیش از 90 میلیون به زبان آلمانی صحبت می کنند و احتمالا دارای ششمین مقام از زبانهای مادری زبانهای جهان است (بعد از چینی، انگلیسی، هندی-اردو، اسپانیایی و روسی). آلمانی به طور گسترده به عنوان زبان خارجی مورد مطالعه قرار گرفته و یکی از مهمترین زبان های فرهنگی جهان غرب است.

آلمانی به عنوان یک زبان نوشته شده کاملا یکنواخت است؛ این در آلمان، اتریش و سوئیس تفاوت چندانی با زبان انگلیسی در ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع انگلیسی ندارد. با این حال، به عنوان یک زبان گفتاری، آلمانی دارای گویشهای بسیاری است، که بیشتر آنها به گروههای زبان High German  یا  Low German وابسته است. تفاوت عمده بین High German  و Low German در سیستم آوایی، به ویژه در حروف بی صدا است. زبان High German  ، زبان سرزمینهای مرتفع جنوبی آلمان، به عنوان زبان رسمی آلمان نوشته شده است.

(High German (Hochdeutsch

Old High German ، گروهی از گویش هایی که در آن هیچگونه استاندارد ادبی وجود نداشت،  که تا حدود 1100 در ارتفاعات جنوب آلمان با این زبان صحبت میکردند. در دوره Middle High German  (بعد از 1100)، زبان استاندارد بر اساس گویش های High German (Alemannic  و  Bavarian) در قسمت جنوبی حوزه گفتاری آلمانی شروع به رشد کرد. Middle High German زبان ادبیات گسترده ای است که شامل Nibelungenlied (شعر حماسی در اوایل قرن 13) است.

نوع پیشرفته High German از گویش های Middle High German  می آید و در ارتفاعات مرکزی و جنوبی آلمان، اتریش و سوئیس با این زبان صحبت می کنند. این زبان به عنوان زبان اداری، تحصیلات عالی، ادبیات و رسانه های جمعی در حوزه زبان Low German نیز استفاده می شود. آلمانی استاندارد بر اساس زبان Middle High German  است(اما نه دقیقا)، که مارتین لوتر از آن در ترجمه قرن شانزدهم کتاب مقدس استفاده کرده است. در حوزه گفتار modern High German ، گروه های گویش Middle  و Upper German متفاوت هستند، گروه اخر شامل Austro-Bavarian (اتریشی بایرنی) ، Alemannic (آلمانی سوئیس) و High Franconian .

(Low German (Plattdeutsch, Or Niederdeutsch

Low German ، بدون استاندارد ادبی مدرن، زبان نواحی شمال آلمان است. این زبان توسعه یافته زبان قدیمی سکسون و  Middle Low German  شهروندان Hanseatic League (یک کنفدراسیون تجاری و دفاعی از اتحادیه های تجاری و بازار شهرها در شمال غرب و مرکز اروپا) است. این زبان زبانهای اسکاندیناوی را با بسیاری از واژگان کلیدی عرضه کرد، اما با کاهش شهروندان Hanseatic League ، حضور زبان Low German نیز کمرنگ شد.

اگرچه گویش های Low German هنوز در خانه های شمال آلمان به گوش می خورد و در تعداد کمی از متن های ادبی از آن استفاده شده است، هیچ استاندارد زبان ادبی یا اداری Low German وجود ندارد.

سایر گویش های اصلی:

گویش های  Allemannic ، که در بخش جنوب غربی حوزه گفتار Germanic توسعه یافته اند، در سیستم اوا و گرامر با standard High German متفاوت هستند. این گویش ها در سوئیس، غرب اتریش، Swabia و لیختن اشتاین و در منطقه Alsace فرانسه صحبت می شود. Yiddish ، زبان یهودیان اشکنازی (یهودیان که اجدادشان در آلمان در قرون وسطی زندگی می کردند) نیز توسعه یافته زبان High German  است.

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com