قوانین جدید مهاجرت در آلمان

قوانین جدید مهاجرت در آلمان

برای افراد دارای مهارت های فنی و حرفه ای

قوانین جدید مهاجرت در آلمان به تازگی دچار تغییراتی شده است. شهروندان دارای مهارت غیر اتحادیه اروپا اکنون می توانند آسان تر در آلمان کار پیدا کنند. در تلاش برای جذب کارگران ماهر بیشتر، دولت ائتلافی توافقنامه ای در مورد موضوع مهاجرت ارائه می دهد. این توافقنامه، در مقایسه با دیگران، باعث سهولت کاریابِی برای کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا در آلمان می شود، مخصوصا اگر آنها در شغلی ماهر باشند که آن با کمبود نیروی کار مواجه است.

روزنامه آلمانی Deutsche Welle گزارش می دهد که دولت آنگلا مرکل تا دوشنبه 17 دسامبر آخر شب برای رسیدن به یک توافق در رابطه با مسئله مهاجرت کار می کرد. مذاکرات بین ایشان در دو نقطه نظر متمرکز بود:

 • چگونگی پر شدن شکاف کارهای مهارتی در آلمان از طریق مهاجرت هدفمند از کشورهای غیر اتحادیه اروپا

 • دیدگاه پناهجویانی که دیپورت شده و در آلمان باقی مانده اند، اما آیا در این منوال کار به دست آورده اند و با جامعه همگام شده اند ؟

طبق قانون جدید مهاجرت، نیروی کار ماهرخارجی با آموزش و تعلیم مناسب، هنگام تلاش برای گرفتن شغل در آلمان، با محدودیت های کمتری روبرو خواهد شد.

هر شهروند غیر اتحادیه اروپا در حال حاضر مجاز به کار در آلمان است، اگر وی واجد شرایط دوره های تخصصی حرفه ای یا دوره تحصیلی و قرارداد کاری باشد.

به این معنا است که شرکت های آلمانی در حال حاضر در هر بخش قادر به استخدام کارگران ماهر خارجی هستند، بر خلاف قبل که آنها مجاز به استخدام کارگران در بخش های خاص بودند.

علاوه بر این، به خواستاران شغلی شش ماه فرصت داده می شود که در آلمان کار پیدا کنند. ولی همچنان، داشتن آموزش حرفه ای یک نیاز است.

قوانین جدید مهاجرت در آلمان همچنین با ارائه دادن کار دائم فرصتی را برای دریافت مجوز اقامت بهتر، برای پناهجویانی که دیپورت شده اند و در کشور باقی مانده اند، فراهم می کند.

قوانین جدید مهاجرت در آلمان

واکنش به توافقنامه جدید در مورد قوانین جدید مهاجرت در آلمان

هورست استئهوفر، وزیر کشور آلمان، در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین اظهار داشت که شرکای ائتلافی در مورد یک مصوبه که قوانین روشنی را درباره قوانین جدید مهاجرت در آلمان تعیین می کند، توافق کرده اند.

“از یک طرف، نیاز بازارکار آلمان برای استخدام کارگران ماهر از کشورهای جهان سوم را تامین می کند. از سوی دیگر، همچنین مهاجرت کنترل شده و منظم را امکان پذیر می سازد ، “او بیان کرد ، که معتقد است ، این قانون به طور قابل توجهی می تواند مهاجرت غیر قانونی را کاهش دهد.

مدیر اجرایی کنفدراسیون اتحادیه کارفرمایان آلمانی، استفن کامپرت، این توافقنامه را برای حفظ رقابت اقتصادی آلمان مورد توجه قرار داده و گفت :

“برای انجام این کار، ما به کارگران واجد شرایط از خارج از کشور متکی هستیم.”

با این حال، مخالفان در پارلمان آلمان ( از کارشناسان مهاجرت حزب سبز، فیلیز پلات) ابراز کرد که این توافق فقط به جای کاهش و ساده سازی “مقررات بوروکراسی و مقررات مبهم” برای مهاجران ایجاد می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com