مهاجرت کاری

مهاجرت کاری

ویزای کار (استخدام) در آلمان

آلمان نه تنها برای آلمانی ها بلکه برای کشورهای جهان سوم، کشوری است با فرصتها و امکانات شغلی فراوان. سرزمین اختراع و نوآوری و چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است و برای شرکت های بزرگ و شرکت های معروف جهان شناخته شده است. به همین ترتیب، این فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی ها فراهم می کند تا شغلی پیدا کنند و از طریق مهاجرت کاری در کشور مستقر شوند.

ویزای کار آلمان فرصتی برای خارجیان واجد شرایط است تا در آلمان مستقر شوند و در زمینه ی کاری خود کار کنند. به افراد دارای این ویزا اجازه می دهد تا فرصتی به مدت 2 سال برای کار در آلمان داشته باشند. با امکان تمدید ویزا و بعد درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا و یا سایر انواع مجوزهای اقامت .

 

انواع ویزاهای اقامت طولانی مدت برای کار در آلمان

 شما می توانید ویزای اقامت طولانی مدت را به منظور کار در آلمان برای موارد زیر درخواست کنید:

 • Jobseeker : اگر میخواهید در حالی که در آلمان هستید، به دنبال شغلی باشید.

 

 • اشتغال : اگر شما در حال حاضر پیشنهاد کار در آلمان دارید.

 

 • خود اشتغالی : اگر شما مایل به ایجاد یک کسب و کار در آلمان هستید و یا پیمانکارهستید.

 

 

 • ویزای کار تعطیلات : مختص چند کشور که در این مورد با آلمان قراردادهای را امضا کرده اند.( ایران جزء این چند کشور نیست ).

 

 

دسته بندی واجدین شرایط برای درخواست ویزای کار آلمان

همه اتباع خارجی می توانند برای ویزای کار و مهاجرت آلمان درخواست کنند اگر شروط لازم را برای کار در آلمان انجام دهند. با توجه به ” قانون اقامت ” که

مسئله اقامت را برای خارجی ها در آلمان تنظیم می کند، دسته های واجد شرایط برای درخواست ویزای کار در آلمان به شرح زیر هستند:

 • خارجیان بسیار شایسته، به خصوص:
  • محققان با دانش فنی ویژه
  • پرسنل آموزشی در موقعیت های برجسته یا پرسنل علمی در موقعیت های برجسته
 • انتقال درون سازمانی، به خصوص :
  • مدیران
  • متخصصان
 • علاوه بر این، افرادی با ملیت یکی از کشورهای جهان سوم که دارای مدرک اکادمیک یا غیر آکادمیک فنی که دارای شرایط زیر باشند :
  • وجود کمبود کارگران ماهر در حرفه ای که می خواهید در آلمان انجام دهید.
  • شما یک پیشنهاد شغلی خاص دارید.
  • سطح تحصیلات شما باید معادل با سطح تحصیلات در آلمان باشد.

 

نکاتی درباره نحوه یافتن کار در آلمان

اگر می خواهید در آلمان کار کنید، اما هنوز شغلی ندارید، می توانیم برای کمک به شما دراین مورد به نکاتی اشاره کنیم. تعداد زیادی فرصت شغلی در آلمان برای خارجی ها وجود دارد. پیدا کردن کار مناسب سخت نیست به ویژه وقتی که شما در شغلی ماهر باشید.

روند گرفتن کار در آلمان برای خارجی ها به شرح زیر است:

 1. پیدا کردن یک کار به صورت آنلاین

سایت های عمومی آلمان برای کار. سرویس استخدام بین المللی (ZAV) آژانس اشتغال آلمان دارای اطلاعاتی در مورد فرصت های جهانی در سرتاسر آلمان است. شما می توانید برای پیدا کردن کار پورتال آنها را چک کنید، به آنها ایمیل بزنید یا از آنها مشاوره بگیرید.

بررسی وب سایت های استخدام آلمانی. بسیاری از سایت های آنلاین ارائه کارهم برای شهروندان آلمانی و هم برای افراد خارجی وجود دارد. شما می توانید پیشنهاد های شغلی را بررسی کنید و ببینید کدام یک از آنها برای شما مناسب است.

ثبت نام در یک آژانس کاریابی . شما می توانید لیستی از این آژانس ها را در صفحات زرد آلمان پیدا کنید. توجه داشته باشید که آنها را برای ثبت نام از شما هزینه  می گیرند.

تماس با شرکت ها در آلمان. برای مهاجرت کاری کاملا خوب است که به یک شرکت آلمانی مکاتبه کنید و از آنها بپرسید که آیا آنها قصد دارند که کارمند جدیدی را بگیرند حتی اگر آنها هیچ اعلامیه پذیرش نیرو نداده باشند.

 1. برای شغلی که پیدا کرده اید درخواست دهید.

پس از پیدا کردن کاری که برای شما مناسب است، یک درخواست کار ارسال کنید. معمولا بیشتر شرکتها از شما درخواست اسناد زیر می کنند.

 • رزومه شما
 • کپی گواهی های آموزشی شما
 • گواهی کارفرمایان
 • نمونه کار شما

 

 1. شرکت در مصاحبه شغلی جهت مهاجرت کاری

بسیاری از شرکت ها به شما فرصتی برای حضور در مصاحبه آنلاین می دهند. به عنوان مثال از طریق اسکایپ. اگرچه، برخی دیگر سیاست های سختگیرانه ای دارند که متقاضیان کار باید برای مصاحبه حتما به طور شخصی حضور یابند. در صورتی که این مورد باشد، باید برای ویزای کاراقدام کنید و در مصاحبه شرکت کنید. اگر شما این کار را دریافت کردید، باید به کشور خود بازگردید و درخواست ویزای کار کنید.

 

مهاجرت کاری

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com