دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University یا به اختصار HU دانشگاهی در مرکز شهر برلین دهکده ی Mitte است. این دانشگاه توسط ویلیام سوم به ابتکار ویلهلم فون هومبولت، یوهان گوتلیب فیشت و فردریش ارنست دنیل شلیرمچر در سال 1809 تاسیس شد و در سال 1810 فعالیت خود را با 256 دانشجو و 52 استاد آغاز شروع کرد که یکی از 4 دانشگاه قدیمی در برلین محسوب میشد و در سال 1945 به نام  دانشگاه فردریش ویلهلم تغییر نام پیدا کرد. در طول جنگ سرد این دانشگاه به دو دانشگاه در برلین شرقی و غربی تقسیم شد و در سال 1949 به افتخار الکساندر و ویلهلم به نام اصلی خود یعنی هومبولت نام گذاری شد.

دانشگاه هومبولت برلین به 9 دانشکده تقسیم میشود از جمله دانشکده پزشکی که با دانشگاه آزاد برلین در ارتباط است.

امکان ثبت نام در این دانشگاه حدود 32000 دانشجو و 189 رشته تحصیلی از دوره ی کارشناسی تا دکتری میباشد.

زمین اصلی دانشکده در بلوار Unter den Linden در مرکز شهر برلین واقع  شده است و به عنوان دانشگاهی با ساختار و مدل Humboldtion از آموزش عالی در سرتاسر جهان شناخته شده که به شدت تحت تاثیر دانشگاه های اروپایی و غربی قرار گرفته و لقب مادر دانشگاه های مدرن را به خود اختصاص داده است.

تا سال 2017 دانشگاه هومبولت آلمان Humboldt مفتخر به کسب 55 جایزه نوبل توسط دانش آموزان، اساتید و محققان خود شده است و یکی از بهترین دانشگاه های اروپا و معتبرترین دانشگاه در رشته ی هنر و علوم انسانی محسوب میشود و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به عنوان برجسته ترین دانشگاه در زمینه ی علوم طبیعی شناخته شده است و از طریق پروفسورهای این دانشگاه از جمله آلبرت اینشتین به پیشرفت های مهمی در فیزیک و علوم دیگر دست پیدا کرد. همچنین از اولین دانشگاه های آلمان بود که در سال 2001 به سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد رسید.

از اساتید سابق و فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه میتوان به : فیلسوف یوهان گوتلیب فیشته، اشلایرماخر الهی دان، فیلسوف ایدئالیست هگل، ماکس پلانک فیزیکدان و … اشاره کرد.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشکده های دانشگاه هومبولت برلین:

 دانشکده حقوق

دانشکده علوم دینی

دانشکده علوم زیستی

دانشکده علوم اقتصادی

دانشکده هنر و علوم انسانی

دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

رتبه بندی دانشگاه :

کسب رتبه 3 و 49 دانشگاه برتر آلمان

کسب رتبه 41 و 57 دانشگاه برتر جهان

رتبه 27 جهانی در رشته هنر و علوم انسانی در سال 2016

رتبه 14 جهانی در رشته فلسفه در سال 2016

مدارک تحصیلی جهت اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی دانشگاه هومبولت برلین:

مدرک فارغ التحصیلی رشته مورد نظر برای پذیرش در دانشگاه هومبولت

مدرک زبان خارجی (آلمانی یا انگلیسی)

 

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com