دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه آلمان

دانشگاه هایدلبرگ با نام کامل روپرشت – کارلز هایدلبرگ از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان به حساب می آید. این دانشگاه تحقیقاتی علاوه بر شهرت در آلمان و اروپا دارای شهرت جهانی نیز می باشد.

سال تاسیس دانشگاه هایدلبرگ 1386 میلادی است که به دستور کنت روپرت اول ساخته شد. این دانشگاه در ابتدا فعالیت خود را در رشته های فلسفه، الهیات، حقوق و پزشکی آغازه کرده است. در سال 1806  میلادی دانشگاه با تلاش دو شخصیت مهم به نام های روپرت و کارل توانست به یک مرکز تحقیقاتی مطرح تبدیل شود.

از سال 1901 میلادی 11 دانشجوی دانشگاه هایدلبرگ توانستند در زمینه های پزشکی، شیمی، فیزیک، ادبیات و فقه موفق به کسب جایزه نوبل شوند و نام دانشگاه هایلدبرگ را بیشتر از پیش برجسته کنند. آخرین جایزه نوبل دانش آموخته دانشگاه هایدلبرگ در سال 2014 در رشته شیمی می باشد.

دانشکده های دانشگاه هایدلبرگ آلمان:

دانشگاه هایدلبرگ دارای شاخه های متعدد تحصیلی است که برای هر کدام از این رشته ها، دانشکده ای در نظر گرفته شده است.

فیزیک، شیمی، حقوق، الهیات، فلسفه، اقتصاد و علوم اجتماعی، زبان، علوم ریاضی، کامپیوتر، فیزیک و اخترشناسی، علوم زیستی، شیمی و زمین شناسی، مطالعات رفتاری و تربیتی.

 

رتبه بندی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

رتبه 47 در سطح جهانی در سال 2019

رتبه 14 در بین دانشگاه های اروپا

رتبه 2 در بین دانشگاه های آلمان

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

افرادی که متقاضی پذیرش در این دانشگاه هستند اگر 24 واحد درسی یعنی یک سال تحصیلی را در یک دانشگاه معتبر گذرانده باشند می توانند به صورت مستقیم وارد دانشگاه شوند.

داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 15 برای کالج، مدرک دانشگاهی معتبر به همراه ترجمه رسمی.

برای تحصیلات تکمیلی در تمامی رشته ها مدرک پایان نامه تحصیلی ( 4 سال کامل ) از یک دانشگاه معتبر و همچنین مدرک BA مورد نیاز است.

 

زبان آلمانی و آزمون DSH

زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه زبان آلمانی است. بنابراین یکی از مهم ترین موارد برای تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ تسلط  کامل به زبان آلمانی می باشد. لازمه ورود به دانشگاه در آلمان برای افراد خارجی شرکت در آزمون زبان آلمانی ( DSH) است و دانشجویان باید در این آزمون حداقل امتیاز را برای ورود به دانشگاه کسب کنند.

اگر برنامه تحصیلی در نیمسال زمستان آغاز شود تاریخ آزمون زبان آلمانی در اوخر ماه سپتامبر است و اگر برنامه تحصیلی در نیسمال تابستان آغاز شود تاریخ این آزمون در اواخر ماه مارس خواهد بود.

بهتر است متقاضیان شرکت در آزمون DHS یک دوره 1000 تا 1200 ساعته آموزشی در یک موسسه آموزش زبان آلمانی معتبر ( مانند گوته ) تکمیل کنند و مدرک دریافتی را داخل پرونده خود قرار دهند.

 

برنامه پذیرش دانشجو 

پذیرش دانشجو در این دانشگاه بستگی به ملیت و رشته مورد نظر دانشجو دارد.

زمان پذیرش دانشجو ( ددلاین ) برای ترم زمستان: از ابتدای ماه ژوئن تا 15 جولای 2019

زمان پذیرش دانشجو ( ددلاین ) برای ترم تابستان: از ابتدای ماه دسامبر تا تا ژانویه  2019

 

سایت میگریت جرمنی با مشاوران حرفه ای آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان میباشد.

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com