قوانین گمرکی آلمان

حقوق گمرکی آلمان

حقوق گمرکی این کشور بر اساس ارزش سیف cif کالا و یا در برخی موارد بر حسب  وزن و … محاسبه میشود. کشورهایی که عضو اتحادیه ی اروپا هستند برای ورود کالاهای خود به آلمان از پرداخت حقوق گمرکی معاف هستند.

این معافیت شامل خرید فروش بین کشورهای اتحادیه میباشد و واردات و صادرات در خارج از کشور های اتحادیه را شامل نمیشود. همچنین عوارض گمرکی برای کشورهای خارج از اتحادیه زیاد نیست.

عوارض گمرکی و مالیات بر واردات

حد نهایت عوارض گمرکی (با توجه به اینکه ، براساس کدام تعرفه مورد محاسبه قرار می گیرد)

150 یورو می باشد.

میانگین عوارض گمرکی (به غیر از محصولات کشاورزی)

مبادله کالا در اتحادیه اروپا : کالاهایی که متعلق به یکی از کشورهای عضواست – به طور کامل معاف از عوارض گمرک است. عوارض کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زیاد بالا نیست، به خصوص محصولات صنعتی که دارای تعرفه عمومی 4.2٪ هستند.

محصولات دارای تعرفه های گمرکی بالاتر

پارچه و اقلام پوشاک (عوارض و محدودیت واردات بالا) و مواد غذایی (میانگین عوارض 17.3٪ و بسیاری از محدودیت های تعرفه ای، CAP). کالاهایی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا  وارد می شوند، مستلزم یک نوع مالیات بر واردات هستند (import turnover tax) که برابر با نرخ مالیات بر ارزش افزوده VAT) %19)  کالاهای داخلی است.

تعرفه های ترجیحی

برای واردات از کشورهایی که با اتحادیه اروپا توافقنامه تجارت امضا کرده اند.

طبقه بندی گمرک

به طور کلی کد TARIC (شامل 10 رقم) باعث می شود که عوارض گمرکی و نیز مقررات مربوط به اتحادیه  در زمانی که محصول از کشورهایی که به اتحادیه اروپا تعلق ندارند، اعمال شود. برای پیدا کردن مقدار عوارض گمرکی در مورد محصول بر اساس کشور مبدا، با پایگاه داده TARIC مشورت کنید.

روش محاسبه عوارض

Ad Valorem tax (مالیاتی که مقدار آن بر مبنای ارزش یک معامله یا ملک است) و CIF value of the goods (ارزش واقعی کالا زمانی که آنها حمل شده اند).

روش پرداخت عوارض گمرک

عوارض به صورت نقدی (به یورو، چک، پرداخت پول نقد، انتقال بانکی) قابل پرداخت است؛ افزایش محدودیت زمانی برای پرداخت ممکن است و آن از طریق سیستم collection credit  یا duty credit اعطا می شود.

مالیات بر واردات (به جز مالیات مصرف کننده)

19٪ (7٪ در مورد محصولات کشاورزی و استثناهای دیگر) مالیات بر واردات (import turnover tax) با هدف بهبود محصولات آلمانی برابر با نرخ مالیات بر ارزش افزوده VAT) %19)  است.

 

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com