قوانین واردات به آلمان

قوانین واردات به آلمان

واردات کالا به آلمان – مالیات بر فروش

قوانین واردات به آلمان یکی از مهم ترین قوانین جهت مهاجرت از طریق کارت آبی و سرمایه گذاری است. اصل شناخت متقابل شامل این می شود که کشورهای عضو اتحادیه اروپا ملزم به اجازه دادن ورود محصولاتی در بازارهای خود هستند که به صورت قانونی در دیگر کشور عضو عرضه می شود. این اصل بنیادی حتی اگر هماهنگ با قوانین یا مقررات اروپایی (یکنواخت) با آن نباشد، نیز اعمال می شود. تنها می توان از این اصل در شرایط خاص سرپیچی کرد (به عنوان مثال، ایمنی عمومی، بهداشت و یا حفاظت از محیط زیست).

مهم است بدانیم که شرکت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در آلمان ثبت نشده اند، واجد شرایط درخواست بازپس گرفتن VAT(مالیات بر ارزش افزوده) با توجه به مقررات اتحادیه اروپا 2008/9 / EC هستند. حتی شرکت های کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند درخواست بازپس گرفتن مالیات بر ارزش افزوده را دهند و برای این کار می بایست از دفاتر اداری مالیات محلی خودشان درخواست کنند.

این درخواست را می توانید به صورت آنلاین در وب سایت دفتر مرکزی مالیات فدرال آلمان انجام دهید. یا در صورت تمایل، شما ممکن است با یک حسابدار مالیاتی آلمانی مشورت کنید که باز پس گرفتن VAT (مالیات بر ارزش افزوده) شما را از اداره مالیات بر عهده گیرد.

VAT  یا مالیات بر ارزش افزوده چیست در قوانین واردات به آلمان ؟

مالیات بر ارزش افزوده در قوانین واردات به آلمان ، یک مالیات فروش چند مرحله ای است که بار مالی نهایی آن، توسط مصرف کننده خصوصی تامین می شود. مالیات بر ارزش افزوده دارای نرخ مناسب می باشد و شامل مبلغی است که برای خرید کالا پرداخت می شود.

گمرکی به آن معنا وجود ندارد، ولی می بایست مالیات و گزارشهای آماری را به صورت جدی در نظر داشت.

وقتی کالاها از کشورهای غیر اروپایی به آلمان وارد می شوند، محدودیت های تعرفه ای و غیر تعرفه ای برای آنها در نظر گرفته می شود. مهم است که بگوییم که چندین معامله خوب در آلمان در حال حاضر تحت مقررات مستقیم بازار(تحت عنوان مقررات مستقیم بازار اتحادیه اروپا) قرار گرفته است.

محدودیت های تعرفه ای وارداتی تحت قانون گمرک ایجاد می شود و شامل عوارض گمرکی قابل پرداخت برای کالاهای وارداتی است.

محدودیت های غیر تعرفه ای وارداتی ممکن است در قانون تجارت خارجی یا در توافق نامه بین کشورها ایجاد شود.

به کالاهای وارد شده از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به آلمان مالیات بر ارزش افزوده 19٪ تعلق می گیرد. مالیات بر ارزش افزوده واردات ممکن است در برخی از موارد خاص پایین تر باشد. (به عنوان مثال برای محصولات غذایی، روزنامه ها و کتاب ها 7 درصد است)

محدودیت های واردات در قانون تجارت خارجی:

ممنوعیت ها (مانند تحریم)، نیاز به کسب مجوز ( به عنوان مثال تقاضای مجوز واردات برای منسوجات خاص) و اقدامات نظارتی ( مانند اسناد نظارت بر واردات شکر) است.

محصولات وارداتی تحت محدودیت در قانون تجارت خارجی و الزامات خاص در لیست واردات (ضمیمه قانون تجارت خارجی) ذکر شده است. با این حال ممنوعیت واردات یا نیاز به  کسب مجوز ممکن است ازطرف حوزه های قانونی دیگر باشد. این قانون ها برای محافظت از موارد خارج از سیاست تجاری (از جمله ممنوعیت واردات مواد مخدر به منظور حفاظت از سلامت عمومی) طراحی شده اند.

وظیفه گمرک مطابقت قوانین و مقررات مربوط به کالاها و نیز مالیات بر واردات می باشد. (مالیات بر واردات، مالیات مصرف کنندگان خاص مانند مالیات غیر مستقیم بر روی مشروبات الکلی یا تنباکو)

  میگریت جرمنی با توجه به نیازهای روزشمار همه متقاضیان و علاقه مندان به کار و زندگی، تحصیل، تجارت و اقامت در خارج از کشور و به ویژه اروپا و از جمله آلمان بر آن شده است تا با توجه به قوانین مختلف و راهکارهای گوناگون در این زمینه بعنوان مشاور و مجری این امر در کنار همه هموطنان گرامی بوده و از هیچ کوشش و تلاشی در این زمینه دریغ ننماید.

  آدرس

  ایران-تهران / آلمان-کلن

  تلفن

  تلفن های ایران-تهران:
  09195543314 (مشاوره تحصیلی)
  09195543314 (مشاوره اقامت و ثبت شرکت)
  09195543314 (مشاوره تجاری و بازرگانی)

  ساعت تماس : 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

  تلفن های آلمان-کلن:

  ایمیل

  info@migrategermany.com